samochód

Jakie opony letnie kupić?

Niezliczone ilości opon letnich sprzedaje się w chwili zapanowania wiosny na dobre, po tym czasie oferta ulega znacznemu uszczupleniu. Jeżeli już  kupimy opony , musimy pomyśleć o ich wymianie. Z wymianą zimowych na opony letnie powinniśmy zaczekać aż temperatura się ustabilizuje i przez kilka kolejnych dni będzie wyższa niż 7 stopni Celsjusza. Oczywiście, jeśli nie zdążymy wymienić opon zimowych  na opony letnie w ciągu tygodnia, to nic się nie stanie. Opony zimowe nie zużyją się aż tak. Umawiając się wcześniej na wymianę opon zimowych na opony letnie  możemy jednocześnie w przechowalni serwisu, gdzie będziemy wymieniać opony, zostawić nasze opony zimowe i nie będziemy musieli zastanawiać się nad tym, jak przechować je do następnej zimy.

Jeżeli nasze opony przechowywać będziemy sami, to należy pamiętać, że temperatura w pomieszczeniu, gdzie będą one składowane nie może spaść poniżej minus 5 stopni Celsjusza i nie może przekraczać 35 stopni. Opony zamontowane na felgach należy przechowywać w pozycji leżącej na półce, a jeżeli na podłodze, to koniecznie musimy położyć je na deskach. Opony bez felg, czy to będą opony letnie, czy zimowe przechowujemy w pozycji stojącej i od czasu do czasu obracamy, co zapobiega odkształceniom. Zagadnieniem,  które wciąż budzi liczne kontrowersje jest miejsce montażu opon letnich w przypadku, gdy dysponujemy niejednolitym ich kompletem lub zakupiliśmy tylko dwie opony.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych teorii jest ta,  która mówi , że opony letnie , znajdujące się w lepszym stanie należy montować na osi napędowej. Ze względu na akt, że większość aut posiada napęd przedni, opony letnie – lepsze, najczęściej trafiają na oś przednią. Jest to błędna teoria i rozwiązania też. Fachowcy mówią, że zawsze trzeba montować nowe lub mniej zużyte opony letnie na tylną oś. W opinii użytkowników pojazdów, nie powinniśmy sami wymieniać opon letnich, bo może to przynieść więcej szkód niż pożytku. Nie warto na tym oszczędzać, bo nieprofesjonalna wymiana może spowodować uszkodzenie opony.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

1 thought on “Jakie opony letnie kupić?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *